פעילויות מומלצות

לחוות את המדבר בדרך שלך

טיולי גמלים

כפר הנוקדים מציע אפשרויות טיול מגוונות החל מרכיבה קצרצרה (בעיקר לצורך צילומים) ועד טיולי גמלים של ממש אל תוך המדבר.

צילום על גמל למזכרת

עלייה על הגמל וירידה ממנו לטובת צילום.

טיול גמלים בבקעת הקנאים

ואיך אפשר מדבר בלי גמלים, הלא הם רכבי ה 4*4 של הטבע? נבחר גמל, נתיישב על האוכף והופ!
נצא ל"נסיעת מבחן" במדבר. בהדרכת הבדווים, שהגמלים הם להם כבני משפחה, נרכב אל לב המדבר, לתוך נוף בראשיתי עוצר נשימה.

– אורך הטיול כחצי שעה.
– הרכיבה על גבי הגמלים היא באוכפים זוגיים.
– הרכיבה מותרת מגיל 8 ועד גיל 67, ועל החמורים מגיל חמש, ובליווי מבוגר בלבד.

טיול גמלים לגבעת גורני

בהדרכת הבדווים, שהגמלים הם להם כבני משפחה, נרכב אל לב המדבר, לתוך נוף בראשיתי עוצר נשימה. גבעת גורני נקראת בערבית "ג'ורון", כלומר "מכתש". כאן, מספרים זקני הבדואים, היו הלוחמים מכינים את חומר הנפץ לרוביהם לקראת היציאה לציד או למלחמות הבין-שבטיות. הם היו מכינים את חומר הנפץ מחומרים המצויים במדבר וכותשים אותם בגומות שבסלעי הגבעה עד דק. מהתצפית בראש הגבעה נגלים נופי בראשית מרהיבים: מצוק ההעתקים, ים המלח והרי מואב ממזרח, נחל צאלים ועין נמר מצפון, והר סדום מדרום.

– אורך הטיול כשעה וחצי.
– החזרה מהתצפית היא בכלי רכב בהתארגנות עצמית, והיא כרוכה בנסיעה בדרכי עפר.
– הרכיבה על גבי הגמלים היא באוכפים זוגיים.
– הרכיבה מותרת מגיל 8 ועד גיל 67, ועל החמורים מגיל 5, ובליווי מבוגר בלבד.
– ספציפית לגבי משרד החינוך, הרכיבה תתאפשר מגיל 12 בלבד (כיתה ו')


גששות במדבר

בואו להקשיב ולגלות את רזי הראייה, השמיעה, וההתמצאות של הגשש במדבר. במהלך הסדנה נתנסה בטכניקות גישוש, נאתר עקבות של בעלי חיים ונלמד לקרוא על אדמת המדבר את מסתורי עברה הקרוב והרחוק. נדבר על חשיבות עבודת הגישוש לבטחון אישי ומדיני ונבין איך אפשר למנוע אסונות כבדים בעזרת גישוש פשוט. כך תכירו, בגוף ראשון, את האופן שבו סודות הגישוש עוברים מדור לדור בחברה הבדואית.


מעגל תיפוף

בואו לגלות יחד איתנו את נשמתם של תופים מכל רחבי הגלובוס. אפשרו למקצבים להכנס לתוך הגוף והנפש ולחבר אתכם למקומות חדשים. במעגל התיפוף תהפכו למתופפים בעצמכם, תלמדו שיטות תיפוף שונות ותכירו את הווי החיים של התרבויות בהן לתוף תפקיד מרכזי. יחד ניצור אנרגיה קצבית ומשוחררת ונלמד את שפת התופים שהיא שפה לכולם ללא מילים. יש אפשרות להאריך את הפעילות ולהוסיף למעגל התיפוף פעילות קריוקי.


טיול אופניים סינגל נוקדים

בין הקניונים האדירים של נחל צאלים ונחל רחף, שוכנת לה בקעת הקנאים – שמורת טבע פראית שמגע יד אדם כמעט אינו ניכר בה. הדיירים היחידים כאן הם הבדואים, אנשי המדבר המתגוררים בוואדיות סביב כפר הנוקדים באוהלי קידר וממשיכים לרעות את עדרי הצאן והגמלים כבימים ימימה.
סינגל נוקדים מציע רכיבה חווייתית ומהנה בלב בקעת הקנאים, במסלול רכיבה מעגלי מסומן. אורכו של מסלול הרכיבה כ-7 ק"מ והוא ברמת קושי קלה/ בינונית.


מסע בין כוכבים

ברוכים הבאים לממלכת הלילה… כאשר הלילה צובע את המדבר בשחור, עולות בשמיים נקודות קטנות של אור. השמיים נפרשים מעל ההרים במלוא עוצמתם ואפשר לזהות את כוכב הצפון, הדובה הגדולה, המרכבה הקטנה… כולם מתגלים לנגד עיננו במלוא הדרם. נצפה בשמיים האדירים, נתבונן בתמונות מטלסקופ חלל, נשמע סיפורי שמיים מהמיתולוגיה ועם קצת מזל- נזכה אפילו לראות כוכב נופל ולהביע משאלה.


סדנה אקולוגית מדברית

במאהל של כפר הנוקדים נלמד כיצד אפשר לחיות בנוחות ובהרמוניה עם הטבע ובאמצעות התנסויות מעשיות נפצח את חידת ה- !Beouin pa-Tent בסדנה נתנסה בבישול בחום השמש, נלמד להפיק מים במדבר, להדליק אש באמצעים שונים ועוד.


קומזיץ

תחת כיפת השמים, זרועי הכוכבים, נשב מסביב למדורה. נצלה תפוחי אדמה, בצלים ומרשמלו ונשתה תה וקפה אסליים שבושלו במדורה. האש החמה והרוח המדברית יעטפו אותנו בשקט ייחודי ושלווה נעימה ששמורים למדבר לבדו.


בית קפה מדברי

בית הקפה המדברי שלנו מעוצב לפי מיטב המסורת של בתי הקפה המזרחיים: פינות 'זולה' מפנקות עם שטיחים וכריות צבעוניות, נרגילות ושש-בש. אפשר לנוח ולהסתלבט ולהנות מהתפריט המענג: מזות מסוגים שונים, מגוון פיצוחים וחמוצים, תה בדואי, קפה תורכי, בירה, יין ולימונענע טרייה.
מותנה בהזמנת ארוחה ובמינימום 40 משתתפים.
הזמנת בית קפה מדברי ללא הזמנת ארוחה, כרוכה בתוספת תשלום.


הסדנאות מתקיימות בתיאום מראש והשתתפות בהן כרוכה בתשלום.

לפרטים נוספים והזמנות

whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן