תרבות בדואית

חוויה מדברית אוטנטית

אירוח בדואי מסורתי

המארח מקבל את פני האורחים ומזמין אותם להתרווח באוהל הרחב סביב המדורה. תחילה הוא מכבד את אורחיו בתה מתובל בצמחי מדבר, ומיד ניגש לטקס המסורתי של הכנת הקפה: הוא קולה לעיני האורחים את פולי הקפה, טוחן אותם במכתש ובעלי, תוך השמעת קול תיפוף קצבי מסורתי, ולבסוף מבשל את הקפה ומגיש לאורחים. לאחר טקס הקפה מכין המארח פיתות על הסאג', אותן הוא מגיש לאורחים לטעימה. הפעילות מלווה בדברי הסבר ובסיפורים מהווי חיי הבדואים.


רפואה מדברית

אגדה בדווית מספרת שהאל ברא את הגמל מן הענן ואת הבדווי ברא מן הרוח – למען יהיה חופשי כמותה… במשך אלפי שנות מדבר, למדו הבדווים לזהות ולמצוא מקורות מרפא בצמחים. בסדנה נכיר את הסגולות הייחודיות של צמחי מרפא הזמינים במדבר, נדבר על 'תרופות סבתא' ונגלה את יעילותן בטיפול בבעיות בריאות נפוצות ואת אופן השימוש בהן, ולבסוף נתנסה בטיפוח והזנת העור באמצעות הכנה עצמית של מי פנים ומסיכה המורכבים מצמחי מדבר בלבד.


מספר סיפורים

"שם בקצה הארץ הנושבת, במקום שבו הישימון נוכח, נבטו זרעי תרבות קדומים אשר נישאו ברוח ממרחק הזמן, ובאוהל יסופר הסיפור שטרם סופר…" נפליג אל מחוזות הסוד והמסתורין של המדבר, על הגבול הדק שבין מציאות לאגדה ונקשיב לסיפורי אלף לילה ולילה ולמעשיות בדואיות עשירות מלאות בהומור ומדבר.


הסדנאות מתקיימות רק בתיאום מראש והשתתפות בהן כרוכה בתשלום.

לפרטים נוספים והזמנות

whatsapp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן