נוקדים עם כוכבים

פסטיבל המטאורים- קיץ 2024

מכינים לכם ארבעה סופי שבוע של מטר מטאורים בדרום
עם חוויה מדברית ב- 1-3/8 , 8-10/8 , 15-17/8 , 22-24/8

מה בתכנית: 
מגיעים בחמישי (יש אפשרות בחלק מהאפשרויות להגיע בשישי). ביום חמישי נפתח את הערב עם סיורי לילה, פעילויות לילדים וארוחת ערב בחדר האוכל (ארוחות בתוספת תשלום וביום שישי האוכל בדוכנים). בוקר שישי עם ארוחת בוקר בחדר האוכל (בתוספת תשלום ובהזמנה מראש), פעילות האכלת גמלים ומתחם המים המרענן שלנו.
הפסטיבל יחל אחר הצהריים של יום שישי עם מוזיקת צ'יל-אווט בכיכר הכפר, דוכני יצירה (בתשלום נוסף), פינת החי שלנו ושוק שקיעה ססגוני עם דוכני אוכל טעימים ושוק יוצרים מקומיים (בתשלום), מתחם המים שלנו "נוקדים ומתרעננים" והמון הפתעות טובות להשלמת אווירת הפסטיבל במדבר. לפני שקיעת החמה כשכל המדבר נצבע בכתום נעלה את האנרגיה במופע מוזיקה איכותית של הרכב מוזיקה חיה ולאחר מכן מסיבת דיג'יי מקפיצה ומרקידה לכל המשפחה!

עם חשיכה נצא לסדנאות הכוכבים עם חברת מטאור תצפית כוכבים-  סדנאות להכרות עם שמי הלילה בהן נלמד על הכוכבים, הירח, מטר המטאורים של אוגוסט וגרמי שמיים נוספים.
בהמשך נצא לסיור לילי מודרך קצר לגילוי קסם המדבר בו נתחקה אחר חיות לילה מקומיות והסודות הכמוסים במדבר. במקביל במתחם הצפייה יפתח מתחם טלסקופים קטן ובו נביט יחד אל עבר גרמי השמיים המיוחדים שעליהם למדנו בסדנה (לא רואים מטאורים בטלסקופ).
ובשיאו של הלילה סמוך לכפר יחכה לכם מתחם חשוך ומפנק, בו תוכלו להתכסות בשמי הקטיפה המדבריים, לצפות במטר הפרסאידים (שמו של מטר המטאורים) שישטוף את שמי המדבר ולבקש אין ספור משאלות.

למקדימים ולמאריכים!
הגיעו יום לפני (ביום חמישי עד שבת) או יום אחרי (שישי עד ראשון),
תהנו ממתחם המים שלנו יום נוסף,
אווירה רגועה ומדברית להכניס אתכם לאווירה
והזדמנות לצאת לסיור הלילי לפני כולם בערב חמישי! 
* הלילה של יום חמישי או שבת ללא תוספת מחיר עבור תוכן הפסטיבל 

לאורחים הלנים בכפר הנוקדים ישנה תוספת סמלית למשתתף עבור תוכן הפסטיבל אוטומטית באתר ההזמנות (בהתאם לבחירת התאריך).
אורחים הלנים בערד או באיזור מוזמנים לרכוש כרטיסי כניסה לפעילויות מטר מטאורים (ללא לינה)

שיתוף פעולה עם חברת מטאור תצפיות כוכבים!

בשיתוף הפעולה החדש שלנו יצרנו חיבור עם חברת "מטאור תצפיות כוכבים"
אשר יעבירו בצורה מקצועית ומרתקת את סדנאות הצפייה בכוכבים בפסטיבל.
סדנת לייזרים חשוכה להתמצאות עם גרמי השמיים וסדנת כוכבים מלאה בפרטים עם מצגת ומידע על המיסתורין הצפון בשמי הלילה.
הסדנאות יועברו על ידי מדריכים מקצועיים מהתחום.

כדאי לישון טוב לפני ההגעה

שנו טוב לפני...

כדאי לישון טוב לפני ההגעה. מצפה לנו לילה ארוך עם פעילויות ערב ומתחם צפייה לילי.

נעליים סגורות

לפעילויות הליליות חובה להגיע בנעליים סגורות. (כלל חשוב במדבר).

משקפות וטלסקופים

אפשר להביא משקפות, טלסקופים ועזרי צפייה נוספים למתחם הצפייה. (לא רואים מטאורים בטלסקופים)

פנסים

הביאו פנסים אך השתדלו לשמור על החשיכה במתחם הצפייה. (אפשר להשתמש בפנסים אדומים ושבילי הכפר מוארים)

הפעילויות:

מופע מוזיקה וריקודים

מופע פתיחה עם ריקודים ומוזיקה מקפיצה לקבלת השבת ותחילת הפסטיבל. אפשרו למקצבים ולשירים להדהד לתוך הגוף והנפש ולחבר אתכם למקומות חדשים. במופע נשיר ונרקוד כשבט אחד ונפתח את הפסטיבל באוירת חג מהנה. יחד ניצור אנרגיה קצבית ומשוחררת המתאימה בדיוק לנוף והמדבר סביבנו.

מטר מטאורים בדרום

סדנאות כוכבים

בשיתוף חברת "מטאור תצפיות כוכבים" ! בלילות חשוכים, תחת שמיים זרועי כוכבים, נגלה לעינינו קסם המדבר במלוא עוצמתו. בסדנה נחקור את שמי הלילה, נכיר את כוכב הצפון, נביט בתמונות מטלסקופ החלל האבל, נקנח עם סיפורים מהמיתולוגיה ונחשוב על המשאלות שנוכל לבקש בלילה במתחם הצפייה בכוכבים.

סיור לילה במדבר

נצא לסיור לילי בואדיות המדבריים של בקעת הקנאים סביב הכפר. המדריכים ישתמשו בתאורה אולטרה סגולה [UV] לאתר את חיות הלילה המדבריות בבית הגידול הטבעי שלהן, אולי נזהה בחושך את העקרב הצהוב שזוהר בחשיכה, שועל , תן, זאב או עטלף.

שוק שקיעה ססגוני

במיוחד לפסטיבל נוקדים עם כוכבים 2020, יפתח במרכז הכפר שוק שקיעה עם הפתעות, יצירה ודוכני אוכל אשר יגישו מגוון ארוחות וקינוחים. כדאי לבוא רעבים!

מתחם חשוך לצפייה בכוכבים

בשעות הקטנות של הלילה כשמטר המטאורים מגיע לשיאו תוכלו לשהות במתחם חשוך ושקט בסמוך לכפר ובו שתייה חמה ומקום נח לצפייה בכוכבים. כפר הנוקדים שוכן בלב בקעת הקנאים שבמדבר יהודה עם זיהום אור מינימלי ותנאים מצויינים לצפייה בכוכבים ובמטר מטאורים בדרום או במדבר.

מתחם מים - "נוקדים ומתרעננים"

החלטנו לצנן לכם את הקיץ! המתחם נבנה במיוחד לימי הקיץ של במדבר. הרעיון הוא שתבלו את השעות החמות במתחם ותצאו לטייל בשעות הערב עם הסיורים שלנו ובבוקר. במתחם תמצאו נדנדות ומשחקי כדור, מוזיקה טובה, מתזים, מערפלים שכשוכית קטנה (בבנייה, תהיה מוכנה עוד מעט) ומפל מים לאווירה הצוננת. בנוסף אפשר פשוט לשבת באחת מפינות הזולה המאווררות ולהנות מהצ'יל 🙂

מעוניינים להגיע בלי להתארח ללינה בכפר?

הזמנת כרטיסי כניסה יומיים מתאפשרת לאורחים המעוניינים להגיע ולהנות מפסטיבל נוקדים עם כוכבים (ערב ביום הראשון ובוקר ביום השני) אך מתארחים במקום אחר או גרים באזור ולא נשארים לישון בכפר

מטר מטאורים? כוכבים נופלים? ומה הקשר למדבר?

מטר מטאורים הוא כינוי לתופעה החוזרת בעונות מסוימות בשנה
ובה ניתן להבחין במטאורים רבים בשמיים.
מטאור הוא שם לגופים שמימיים קטנים יחסית שכאשר הם חודרים לאטמוספירה החיכוך גורם להם להתלהט עד פליטת אנרגיה בצורת אור מהגוף הלוהט. עד שניתן לראות אותו בשמיים הליליים ככוכב נופל. (אבל הוא לא כוכב בכלל).
לתופעה זו נהוג לקרוא כוכבים נופלים, גשם מטאורים או מטר מטאורים.
בכל שנה בין ה17 ליולי ל24 באוגוסט עובר כדור הארץ בשובל אבק
שהותיר אחריו כוכב השביט טאטל אשר עובר במסלולו קרוב למערכת השמש שלנו אבל רק אחת לכמה שנים הוא משיק למערכת השמש שלנו ומשאיר בה חלקים רבים מהשובל שלו.
הפעם האחרונה שבה השיק טאטל למסלול כדור הארץ הייתה ב1992 ופעם הבאה תהיה ב2126 .
ענן האבק (מטאורידים) חודר לאטמוספירה של כדור הארץ ולכן בחודשים אלו ניתן להבחין במטר המטאורים בלילות כדור הארץ הצפוני.
מטר המטאורידים של חודש אוגוסט נקרא מטר פרסאידים, ילדיו של פרסאוס
הגיבור המיתולוגי היווני שעל שמו נקראת קבוצת הכוכבים בחלק הצפוני של השמיים ובחלק הצפוני של כדור הארץ הצפייה היא הנוחה ביותר.
למה מדבר? כי הדרך הטובה ביותר לצפות במטר היא במקום עם זיהום אור קטן ככל האפשר. רחוק מהעיר ועדיף במדבר כי השמיים פתוחים, מזג האוויר נעים ואפשר להתרווח
ולצפות בהתפעלות בתופעת הטבע המרהיבה – מטר מטאורים בדרום.
זה שאנחנו יודעים איך הוא מתרחש לא יפריע לנו להביע משאלה או משאלות..

ממוצע מטאורים בלילה
10

שימו לב:
השנה, עקב ירח מלא בתאריכי שיא המטר התצפית תהיה מופרעת מאור הירח ויראו משמעותית פחות מטאורים בשבוע של ה12.8.
בשבועות שלפני ואחרי אין ירח מלא (אך זה לא שיא המטר).
אנחנו מבטיחים בכל זאת חוויה מדהימה, הסברים, תצפיות כוכבים והמון פעילויות סביב הפסטיבל הלילי שלנו

מה עוד אפשר לעשות בסופ"ש?

במהלך סוף השבוע בבוקר ואחר הצהריים תוכלו לבלות בפינת החי הקטנה והמקסימה שלנו,
עזים ושרקנים, הטווסים שמסתובבים כמו טווסים 🙂 חופשיים ברחבי הכפר, ואולי, אם יתמזל מזלכם תזכו לראות אותם פורשים את הזנב הכי יפה בטבע ומציגים את נוצותיהם לראווה.

מתחם המים שלנו "נוקדים ומתרעננים" יפתח בשעות החמות ויאפשר הפוגה מהחום למקדימים עם מתזי מים, מפל מים, שכשוכית ומשחקים רבים באווירה טובה ומוזיקה טובה.

אחר הצהריים בימי שישי יפתח אוהל היצירה שלנו שיעסוק כמובן גם הוא בכוכבים ובמדבר, כך תוכלו לקחת הביתה יצירה שעשיתם בעצמכם ותזכיר לכם סופשבוע מהכוכבים.

טיולי הגמלים זמינים בימי שישי אחר הצהריים ובשבת בבוקר וניתן לתאם זמני רכיבה בקבלה בכפר.

מזמינים אתכם לצאת ולהנות ממגוון הטיולים והאטרקציות המוצעות באזור ערד וכפר הנוקדים.

Kfar Hanokdim

אטרקציות ומסלולי טיול באזור

צאו לטיול באחד ממגוון מסלולי ההליכה באזור או בקרו באטרקציות הפזורות לאורך המדבר הגדול. מסלולי הליכה מותאמים לכל דרגות הקושי, אתרי עתיקות, פעילויות אקסטרים, מוזיאונים, סדנאות ועוד. כל המידע וההמלצות שלנו תוכלו למצוא במפת האזור שלנו. נסו את אפליקציית הטיולים שלנו וצאו להפתקאה מדברית משלכם עם משימות, שאלות טריוויה ומידע בתחנות אנטראקטיביות לאורך הדרך. להורדה חינם בחנות האפליקציות של גוגל חפשו: נוקדים בשטח

מטר מטאורים בדרום

פעילויות בערד והסביבה

עמותת התיירות של ערד ועיריית ערד מציעים מגוון רחב של פעילויות, סדנאות והדרכות בערד והסביבה. אנו ממליצים בחום להתרשם ולשלב את הביקור עם אחת האפשרויות המוצעות למשך היום. לשעות הלילה הלבן שלכם אנחנו כבר נדאג!

לאתר התיירות של ערד: www.Travelarad.com

פעילויות עם גמלים

בשעות היום ניתן לצאת לטיולים באזור או ליהנות משלל הפעילויות בכפר. בין הפעילויות תמצאו גם המון פעילות עם בעלי חיים וגמלים בפרט. מתחם הכמלים החדש שלנו מאפשר "הצצה" לחיי הגמלים ולמידה אודותיהם. בשעות היום ניתן להצטרף לפעילות האכלת הגמלים או לצאת לטיולי הגמלים באזור.

Nokdim Cycling

טיול אופניים או רגלי בשביל ישראל

שביל ישראל בהליכה ושביל ישראל באופניים עוברים בדיוק ליד הכפר! החלק של ערד ועד מצדה שעובר לידנו נחשב לאחד החלקים הכי יפים בשביל ופוקדים אותו מטיילים רבים. מסלול מאתגר וייחודי לאזור. לפרטים נוספים כדאי להשתמש במפות מקצועיות ולתכנן את המסלול עם עצירה לחניה לילית בכפר

זמן לתחילת פסטיבל נוקדים עם כוכבים אוגוסט 2024

ימים
שעות
דקות
שניות
מטר המטאורים החל מוכנים לפסטיבל הבא?